İrlanda'da Work And Study 2020


25 Hafta Genel İngilizce Programı 2.664 Euro’dan başlıyor! 8 aylık İrlanda öğrenci vizesiyle part-time çalışma fırsatı…

Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız, şu anda hemen hemen yerden bir İrlanda seçeneğine rastlamanız oldukça muhtemeldir. Özellikle son 10 yıllık süreçte İrlanda’da dil eğitiminin Türkiye’deki ve tüm dünyadaki pek çok farklı ülkedeki öğrenciler için bu kadar cazip hale gelmesinin sebebine gelin hep birlikte bakalım. İrlanda'da Work And Study Şartları Nedir? İrlanda'da 25 Hafta Dil Okuluna Kayıt Olmanın Avantajları Nelerdir? İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak Nasıl? İrlanda'da Work And Study Yorumları Neler? Work & Study Ücretleri Nedir? gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz kampsamlı bir yazı hazırladık.

Neden İrlanda'da Work And Study?

İrlanda hem eşsiz doğası hem de Avrupa’nın teknoloji başkenti olmasından dolayı özellikle son yıllarda, öğrenci, turist ve çalışma amaçlı gidenlerin arttığı bir ülkedir. İrlandalıların cana yakınlığı ve misafirperver kültürleri sayesinde özellikle Türk öğrencilerinin kendilerini yabancı hissetmediği bir ülke.

İrlanda’nın özellikle uzun dönemli öğrenciler için en cezbedici yani, bir yandan eğitim alırken bir yandan da part-time çalışma izinlerinin olması. Peki work and study dediğimiz bu sistem nasıl işliyor?

Work And Study İle İrlanda'da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İrlanda Saatlik Ücret 2020? ve İrlanda Dil Okulu Çalışma İzni Nasıl? sorularınızın cevabı bu kısımdadır. Türkiye’den minimum 25 hafta dil kursuna kayıt olan öğrenciler, İrlanda’da part-time çalışma izni hakkı elde ediyorlar. 25 haftalık program için okulların eklediği bir 8 haftalık tatil süreniz mevcut. Bu şekilde toplam kalış süreniz 8 ay oluyor. Bu 8 ay boyunca öğrenciler eğitimlerini alırken bir yandan da part-time çalışabiliyorlar. İrlanda’da minimum saatlik asgari ücretin 9.80 € olduğunu düşünürsek, öğrencilerin part-time çalışma izni ile aylık geçimlerini sağlamaları oldukça kolay oluyor. Part-time çalışma izni ile öğrenciler haftada 20 saat çalışma iznine sahip oluyorlar. İrlanda’nın kendi tatil süresi olan yaz dönemi ve Aralık–Ocak aylarında ise haftada 40 saat (full time) çalışma izinleri oluyor. Bu dönemlerde kendi tatil haklarını okullarından isteyerek full time de çalışabiliyorlar. 

İrlanda Akademik Yıl Programları

Work And Study İrlanda Kimler Katılabilir? şeklindeki sorunuzun cevabı herkestir! İrlanda’daki 25 haftalık akademik yıl programlarına istediğiniz her Pazartesi başlangıç yapabiliyorsunuz. Yani bunun için beklemenize ya da belirli dönemlerde başlamanıza gerek yok. Dil okulları seçeceğiniz programın yoğunluğuna göre haftalık 15, 20, 25 ya da 30 saat olabiliyor. Dil okullarına haftanın her günü Pazartesi-Cuma günleri arasında katılıyorsunuz. Öğrenciler hafta içi öğleden sonraları  ya da hafta sonları part-time işlerinde çalışabiliyorlar. İrlanda'da İş Garantili Dil Okulları Hangileri? ve İrlanda'da Dil Okulu Sonrası Kalmak? sorularının cevapları için devam edin!

İrlanda Work And Study Ücretleri 2020

İrlanda'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehir İrlanda'nın başkenti olan Dublin'dir. Dublin İrlanda’nın en önemli eğitim merkezi olarak kabul edilmektedir. Dublin’de üç üniversite, bir çok yüksek öğrenim kurumu ve dil okulları bulunmaktadır. Work And Study Dublin için acele edin!

İrlanda'da dil eğitimi alırken çalışabileceğinizi başta belirtmiştik. İrlanda dil okullarına gidenler için çalışma izni için İrlanda 25 hafta dil eğitimi almanız gerekmektedir. Dublin dil okulu fiyatları sabah kursu, öğleden sonra kursu olmasına, okuldaki program yoğunluğuna ve dil okulu kalitelerine göre değişkenlik göstermektedir. İdealsas olarak İrlanda’da pek çok farklı dil okulu ile çalışmaktayız. Dil okulları dünyanın pek çok ülkesine olduğu gibi Türkiye’deki öğrenciler için de senenin çeşitli dönemlerinde farklı kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalarla birlikte aşağıdaki Work And Study Program Fiyatları 2020 tablomuzda bazı partner okullarımızın kampanyalı 25 haftalık akademik program (sabah kursu) dil kursu ücretlerini görebilirsiniz:

Work And Study İrlanda 2020 Fiyatları
 ISI Dublin Dil Okulu  2.664 € 
 ATC Dublin Dil Okulu 3.676 €
 Swan Tarining Institute Dublin Dil Okulu  3.150 €
 CES (Centre of English Studies) Dublin 3.575 €
 ATLAS Dublin Dil Okulu 3.775 €
 Emerald Cultural Institute Dublin 3.992 €
 EC Dublin Dil Okulu 4.400 €
 Kaplan Dublin Dil Okulu 4.400 €

İrlanda'da Hangi İşlerde Çalışabilirim?

İrlanda’da part-time çalışan öğrencilerin bir çoğu hizmet sektöründe çalışmaktadır. Oldukça fazla turist çeken Dublin’de öğrencilerin çoğu restorant, cafe, sürpermarket, otel ya da mağazalarda çalışabilmektedir. Öğrencilerin iş bulma süreçleri genellikle İngilizce seviyelerine göre değişmektedir. İngilizce seviyeleri ileri düzeyde olan öğrenciler, kendi alanlarında da çalışabilirler. Özellikle teknoloji alanında öncü pek çok firmaya ev sahipliği yapan İrlanda, bu alanda çalışma deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler için eşsiz bir fırsat olacaktır. İrlanda Dil Okulu ve Çalışma Hakkı Nasıl Elde Edilir? İrlanda'da Çalışma İzinli Dil Eğitimi? İrlanda'da Full-Time Çalışmak? sorularınız için yukarıdaki kısımları okuyabilirsiniz.

İrlanda ve İrlanda'da Eğitim

İrlanda, izole bir bölge olmasının avantajı olarak kendi kültürünü korumuştur. Tarihi dokusu, onlarca kalesi, eşsiz doğası, özgün mimarisi, edebiyat alanında dünyaya kattığı yazarları, eğlenceli pub kültürü, onlarca festivali ve sıcakkanlı yerlileri ile birlikte gezilip görülmesi, deneyimlenmesi gereken bir ülkedir. Dublin dışında, tarihi dokusuyla kendisine hayran bırakan Galway, Cork, Limerick ve Sligo görülmesi gereken şehirleridir. İrlanda'da dil eğitimi alırken çalışmak için ideal bir şehirdir Dublin.

İrlanda sanki ‘yıllarca beni neden unuttunuz2? ‘ der gibi göz kırpıyor bize. Pek çok öğrencinin uzun yıllar boyunca aklına gelmeyen ülkeye şu anda binlerce öğrenci, eğitim almaya, çalışmaya ve keşfetmeye gidiyor. İrlanda bizi tüm güzellikleri ve sıcakkanlı insanlarıyla çağırıyor. Sen de hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan, İrlanda’nın ilk seçeneklerin arasına girebileceğini lütfen unutma. 

İRLANDA'DA WORK&STUDY YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZİN YORUMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İRLANDA DİL OKULU FİYAT LİSTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ
DİĞER YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Eklenme Tarihi: 08.04.2020

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

irlandada-work-and-study_e5609005-b7e9-4cf4-838b-e028a77c6483.jpg