MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

İngilizce Yaz Dil Kursu Bul

Ülke Seçiniz

Bölge Seçiniz

Şehir Seçiniz


Yazın İngilizce Öğrenebileceğiniz Ülkeler


İngilizce Yaz Okulu

İngilizce Yaz Okulları, çocuklar ve yetişkinler için yaz ayları boyunca İngilizcelerini geliştirirken, sunduğu kültürel geziler ve sosyal aktivitelerle benzersiz bir tatili de beraberinde getirir. En az 2 haftadan başlayan bu kurslar isteğe göre uzatılabilmektedir. Öğrenci yaz aylarında yurtdışında pek çok seçkin merkezde, yurt ve aile yanı yaz kurslarına katılabildiği gibi eğitim görülecek olan yaz okulları eğitim ve sosyal etkinlikler çeşitliliği ve kalitesi açısından ülkelerinin önde gelen kurumlardır. Haftada 15, 20 veya 25 ders yabancı dil eğitimi yansıra çok yoğun sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin organize edilir. Her yaş grubundan katılımın gerçekleştiği bu yaz kurslarına, sabah takip edilen dersleri, öğleden sonraları rehber öğretmenlerin eşliğinde geziler, spor etkinlikleri, video günleri, bilgi yarışmaları, müze ve tiyatro gezileri takip eder. Ayrıca bölgede bulunan birçok tarihi yer, park ve alışveriş merkezi ziyaret edilir.

Yaz Okulunda Çocuğum Nerede Kalacak Derdine Son !
Yurt Dışında İngilizce Yaz Kursu Rehberi

Yabancı Bir Ülkede Çocuk Güvenliği

Güvenlik çocuklarını yabancı bir ülkeye gönderen aileler için en önemli konu olarak dikkat çekmektedir. İdealsas anlaşmalı olduğu okulları sürekli kontrol ederek, öğrencilerin güvenliğine özel önem vermektedir. Özellikle yaz okulları hem eğitim veren okullar, hem de öğrencilerin yanlarında kaldığı aileler ya da yurtlar tarafından öğrencilerin 24 saat gözetilmesi ve denetlenmesi üzerine kuruludur. Yurtlar, rehber öğretmen gözetimi ve güvenlik görevlilerinin 24 saat sürekli denetimi altındadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler ile ilgili ise, okul Konaklama Departmanları hem aileden, hem de öğrenciden sürekli geri bildirim alarak olabilecek herhangi bir soruna önceden müdahale ederek çözmektedir. Aynı şekilde aktivitelerde de, rehber öğretmenler sürekli yakından ilgilenerek aktivitelere katılımı ve olabilecek sorunları çözümünü sağlarlar.

Yaz Okullarındaki Sosyal Aktivite ve Etkinlikler

Yaz okullarının en önemli tarafı, öğrencilere gezi ve bol bol sosyal aktivite yapabilme imkânı sağlamasıdır. Her gün ve hafta sonları uygulanan bir aktivite programı vardır. Sosyal aktiviteler, çocukların etkileşim içinde bulunarak dillerini geliştirebilmelerine, pratik yapmalarına olanak sağlaması açısından önemlidir. Düzenlenen etkinliklerde her grubun başına bir eğitmen atanır ve grubun sorumluluğunu üstlenir. Hafta içi yapılan gezilerde, yakın bölgeler seçilir. Daha çok müze, tarihi yerler, eğlence parkları ve alışveriş merkezlerine gidilir. Bunun dışında hafta sonları, yakın şehirlere daha uzun süreli geziler düzenlenir. Futbol, basketbol, yüzme, bowling gibi eğlenceli takım oyunlarına katılırlar. Düzenlenen piknikler ve mangal partilerinde öğrenciler, birbirleriyle kaynaşma ve bu sayede de pratik yapma imkanı bulurlar. Ayrıca farklı kültürleri de tanırlar.

Yaz Okullarına Katılım

- Grup Katılımları: En az 10-15 öğrenci (tercih edilecek okula göre değişmektedir) ile birlikte grup içinde yaz okullarına katılınabilir. Bu grup programları daha çok 8-18 yaş arasındaki öğrenciler için uygulanır. Grup olmasının amacı öğrencilerin başına ayrıca en az bir grup liderinin atanmasıdır. Bu lider genellikle dil öğretmeni olur ve en önemli görevi Türkiye'den çıkıştan itibaren öğrencileri gözetmesi ve rehberleri olmasıdır. Lider; öğrencilerin Türkiye'den ayrılma, yaz okullarına devamı ve Türkiye'ye dönüşünde sürekli yanlarında yer alır.
- Bireysel Katılımlar: Bireysel katılım her yaştan öğrenciye açıktır. 8 ve yukarı yaştan olan öğrenciler tüm dil programları, yaz okulları ya da kamplarından faydalanabilirler. Bireysel katılımların en büyük sebebi bazı aileler ve öğrencilerin kendileri diğer Türk öğrencilerle birlikte yaz okullarına katılmak istemeyişleridir. Zira bireysel katılımcıların asıl amacı daha fazla Türkçe kullanmak yerine, öğrenilecek dili ileri seviyeye taşımak ve olabildiğince o dilin kullanımını arttırmaktır. Bu durumda öğrenci bireysel yolculuk yapar ancak havalimanı karşılaması okul yetkililerince organize edilir. Öğrenci okula vardığında ise öğretmenler tarafından yakından ilgilenilir. Bu programa genelde bağımsız olabilen ve günlük konuşmaları yapabilecek düzeyde dil bilen öğrenciler katılmaktadır.

Genel Olarak Yaz Okulları Başlangıç Tarihleri

Yaz Okulları başlangıç tarihleri,
25 Haziran
10-17-24-31 Temmuz
7-4-21 Ağustos

Yaz Okulları Süresi

Kurs süresi en az 2, en çok 8 haftadır.

Yaz Okulları Çeşitleri

Yaz okulları, ayrı yaş gruplarına göre farklılıklar gösterir.
- 4-11 yaş arası için yaz okulu
- 8-15 yaş arası için yaz okulu
- 16-18 yaşlardaki için yaz okulu
- 18 ve yukarısı için yaz okulu
- Seçkin Dil Okulları ve Programları
- İsviçre'de Lady ve Zerafet Okulları Yaz programları
- İsviçre'deki kaliteli yatılı okullarda Yaz kursları
- Grup Katılımlı Yaz Okulları
- Aileler ve çocukların bir arada katılabilecekleri yaz okulları
- Spor etkinliklerinin ağırlıkta olduğu yaz kampları
- Dünya'nın en iyi üniversitelerinin kampuslarında ek dersler ve sosyal programlı yaz okulları
- Mesleki Sertifika ve Diploma programlı yaz Okulları
- Genç Yöneticiler için yaz okulları
- Üniversite Hazırlık için yaz okulları
- Yaz Dönemi Dil Ve Staj
- Yurtdışı Dil Sınavları Yaz programları ve kursları

Yaz Okulu Eğitimi Esnasında Çocuklar ve Yetişkinler İçin Haftalık Cep Harçlığı

Yaz okuluna katılacak çocuklar için haftada,
- İngiltere için 30-60 Sterlin
- Amerika, Kanada için 60-90 Dolar
- Avrupa ülkeleri için 60-90 Euro
Yeterli olup bu cep harçlıklarının içinde yiyecek, içecek, kişisel alışveriş, sinema gibi etkinlikler dâhildir.

Yaz okuluna katılacak yetişkinler için haftada,
- İngiltere için 50-250 Sterlin
- Amerika, Kanada için 100-500 Dolar
- Avrupa ülkeleri için 100-500 Euro
Yeterli olup bu cep harçlıklarının içinde yiyecek, içecek, kişisel alışveriş, sinema gibi etkinlikler dâhil olup farklı etkinlikler için ekstra ödemeler yapılabilir.


Yurtdışı İngilizce Yaz Okulu

İngilizce Yaz Okulu Yurtdışı Fiyatları

İngilizce Yurtdışı Yaz Okulları

İngilizce Yurtdışı Yaz Kampları

İngilizce Yurtdışında Yaz Okulu