MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

8-18 Yaş Arası Eğitim Almak İstediğiniz Yer Bilgileri

Ülke Seçiniz

Bölge Seçiniz

Şehir Seçiniz


8-18 Yaş Arası İçin Yaz Okulları

Yaz tatilinde hem eğlenmek hem de dil öğrenmek isteyen gençlerin ilk tercihi, artık Türkiye'deki yatılı veya sadece gündüz devam eden yaz okulu ve kampları yerine yurtdışında yaz okullarına katılmak olmaktadır. Yurtdışında sunulan bu yaz programları ile çocuklar ve gençler yabancı dil eğitim ve pratiği yanında grup içinde aktifleşme, yeni arkadaşlar edinme ve tek başına kalabilme tecrübesi kazanırlar.

21. yüzyılda yabancı bir dil öğrenme, konuşma ve iletişim kurmanın önemi her geçen gün artmaktadır. Bundan dolayı yabancı dil eğitimi almaya ne kadar erken başlanırsa, o dile hâkim olmak daha da kolaylaşmakta. Yabancı dil öğrenmenin en etkin yolu ise o dilin konuşulduğu ülkede, o ülkenin kültürünü yaşayarak, insanlarla iletişim kurmaktan geçiyor. İşte bu aşamada devreye giren yurtdışı yaz okulları, hem öğrenilen yabancı dilin pratik yapılarak öğrenilmesi hem de yurtdışı deneyimi kazanılarak, öğrencilerin erken yaşta özgüven kazanmasının sağlamaktadır.

8-18 yaş arası için düzenlenen yaz okulları, öğrencilerin yaz tatillerini etkili bir şekilde geçirmelerini sağlayarak eğitimin yanında tatil amaçlı düzenlemektedir. Gençlere özel programlar sunulan bu okullarda dil eğitimleri genellikle sabah saatlerinde verilmekte olup öğleden sonraları ise okul tarafından öğrenciler için çeşitli sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerle dolu programlar sunulmaktadır. Böylece, öğrencilerin hafta boyunca sınıfta öğrendiklerini pratik olarak pekiştirmeleri ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle iyi vakit geçirerek, kaynaşmalarını, hafta sonları ise okul yakın çevrede bulunan tarihi ve turistik bölgelere geziler düzenleyerek öğrencilerin vakitlerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlanmış olmaktadır. Bu gezilerde öğrenciler bir yandan bölgenin tarihi ve kültürel özellikleri hakkında bilgi sahibi olurken, diğer yandan yabancı dillerini pratik yaparak geliştirirler ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle kaynaşarak uzun süreli dostluklar kurabilirler.

Yaz Okulunda Çocuğum Nerede Kalacak Derdine Son !


Yurtdışı 8-18 Yaş Arası Yaz Okulu

8-18 Yaş Arası Yaz Okulu Yurtdışı Fiyatları

8-18 Yaş Arası Yurtdışı Yaz Okulları

8-18 Yaş Arası Yurtdışı Yaz Kampları

8-18 Yaş Arası Yurtdışında Yaz Okulu