Vizyonuz & Misyonuz


Vizyonumuz;


Yurtdışında eğitimi ve dil öğrenimini kolay elde edilebilir ve geçmişe göre daha ekonomik bir seçenek haline getirmek, insanımızı ve özellikle de öğrenim çağındaki gençlerimizi dünyaya açılmaları ve ufuklarını genişletmeleri için cesaretlendirmektir.

Misyonumuz;


Yurtdışında dil öğrenmek veya herhangi bir düzeyde öğrenim görmek isteyen her yaştan insanımızın; yetenek/yeterlilik, ihtiyaç, amaç ve imkânları çerçevesinde en cazip, verimli ve kaliteli seçimi yapmalarına yardımcı olmaktır.

Ücretsiz Danışmanlık Ne Demek ?


Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarının, danışmanlık hizmetlerini ücretsiz veriyor oluşlarına dikkat çekmeleri artık rutin bir olay haline gelmiş bulunuyor. Gerçekte bunun, "ücretsiz" kelimesinin yanlış kullanımından başka bir şey olmadığını itiraf etmek zorundayız. Basitçe ifade etmek gerekirse, nasıl bir tezgahtâr ürününü size tanıtırken ücret talep etmiyorsa, edemiyorsa, eğitim danışmanlığı firmalarının durumu da bundan farklı değildir.

Sunulan Hizmetin Niteliği Önemli


Farklı olan, sunulan ürünün niteliğidir. Yurtdışında öğrenim görmek isteyen bir öğrenciye istediği ürünü bir eğitim danışmanlığı firmasının bürosunda hemen paketleyip sunmak mümkün değildir. Öğrenci yurtdışına çıkıp öğrenimine başladığında, buna vesile olan danışmanlık firması da, ücretini kayıt yapılan öğrenim kurumundan almış ya da alıyor olur. İşte konunun asıl can alıcı yeri, bir başka deyişle can damarı burasıdır. Firmalar öğrenci için en uygun seçeneği yakalamaya çalıştıklarını ne kadar ileri sürseler de, evdeki hesapla çarşı arasındaki mesafeyi kapatmaları o kadar kolay değildir.

Hizmet Yelpazesine Dikkat


Her şeyden önce, bir firma ancak anlaşmalı olduğu kurumlara öğrenci gönderir, aksi takdirde bir ücret talep edemez. Burada öğrenci açısından ilk sorun ortaya çıkmaktadır: Acaba başvurduğunuz firmanın çalıştığı kurumların yelpazesi nasıl bir genişlik ve derinlik göstermektedir? Sizlere, sizin için en uygun seçenek mi, yoksa danışmanlık firmasının çalıştığı kurumlar arasındaki en uygun seçenek mi öneriliyor? Dürüstçe konuşmak gerekirse, bu sorunun cevabı çoğu zaman öğrenci lehine değildir. Dolayısıyla öğrenciler, farkında olmadan kimi zaman ağır bedeller (isterseniz ücret diyelim) ödemek zorunda kalırlar.

Hizmette Tecrübe Farkı


Eğitim danışmanlığı firmalarının özenle vurguladıkları bir diğer nokta, sektörde ne zamandan beri faaliyet gösteriyor olduklarıdır. Gerçekten de deneyim önemlidir; fakat kemikleşme ve statikleşmeye neden olmuyor, yeni arayışlara dudak bükülmesine yol açmıyorsa. İdealsas Eğitim Danışmanlığı, yurtdışı deneyimleri olan ve uzun yıllar sektörde faaliyet gösterdikleri için bu alanı yakından tanıyan eğitim uzmanlarını bünyesinde toplamış olmakla birlikte, yeni bir heyecan, yeni bir ruh ve yeni bir soluk ile hizmet veriyor olmayı, "yenilenme"yi daha önemli görmektedir.

Amacımız


Evet, amacımız sizlere yeni ufukları göstermek, alışılagelmişin dışında seçenekler ve çözümler üretmek.

Genç Arkadaşlar!


DOSTÇA, ARKADAŞÇA BİR ORTAMDA DENEYİMİN VERDİĞİ GÜVENDEN YARARLANMAK İSTİYOR, KAYIT YAPTIRMANIZI DEĞİL SİZİN GELECEĞİNİZİ ÖNEMSEYEN BİR ANLAYIŞLA TANIŞMAYI ÖNEMSİYORSANIZ, SİZİ İDEALSAS'A BEKLİYORUZ!!