MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

NYFA  - New York  NYFA - New York

Derecelendirme:
Şube Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir ABD / New York / New York
Kuruluş Tarihi 1992
Adres 100 E. 17th Street, New York, NY 10003
Web www.nyfa.com...
Mail film@nyfa.edu
Tel +1 212.674.4300
Fax +1 212.477.1414

Akredite Olan Kuruluşlar Harita

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Türk Öğrencilere Özel İndirimler


Okul Hakkında Kısaca

NYFA New York

Amerika’nın en önde gelen oyunculuk, film yapımcılığı konularında eğitim veren NYFA kısa programlardan uzun süreli konservatuvar programlarına kadar sayısız seçenek sunmaktadır. Öğrencilerine pratiğe yönelik verdiği eğitimi ve ünlü konuşmacıları ile katılımcıları sinemanın büyülü dünyasına sokar. Konuşmacılardan örnek vermek gelirse; Glenn Close, Brett Ratner, Joel Schumacher, Mira Nair, Matthew Modine ve daha sayısız ünlüden oluşuyor.

 

New York Film Academy’’i diğer okullardan ayıran temel özellik pratik ve uygulamalı eğitime verdiği önemdir. Örneğin NYFA’de eğitim alan bir öğrenci ilk filmini ilk hafta içinde çeker. Teori ile pratiği eğitimimizde dengeli olarak öğrencilere sunarak onların yaratıcılığını arttırmasına yardımcı olunur. Yani NYFA’da her şeyi yaparak öğrenirsiniz. Böylece, okula eğitim için gelen öğrenciler evlerine daha bir film yapımcısı, oyuncu, yönetmen, sinematograf, prodüksiyon asistanı, animasyon asistanı vb... olarak dönerler

 

NYFA akademisyenleri prestijli okullardan Güzel Sanatlar Master derecesine sahip kişilerden oluşur. NYFA’da temel prensip “yaparken öğrenmek” dir. Öğrenciler sınıfta başladıkları derslere, laboratuarda veya sokaklarda film çekerek oynayarak devam ederler. Ardından sınıfa dönerek yaptıklarını eleştirir ve eğitimcilerinden değerli geri dönüşler alırlar ve sonra aynı süreç kendini tekrar eder.

 

Her yaştan öğrencinin kabul edildiği okula genellikle lise mezunları & kolej öğrencileri lisans programlarına katılırken, diğer öğrenciler ise daha ziyade kısa workshopları tercih etmektedirler. Ayrıca 14–17 yaş arası için yaz okulu da vardır. NYFA’da pek çok tanınmış prodüktör, yönetmen ve oyuncunun da çocukları da eğitimlere katılmaktadır. Bu isimler arasında Steven Spielberg, Al Pacino, Bono, Jamie Foxx ve Robert Downey Jr gibi ünlülerdir.

 

New York Film Academy National Association of Schools of Art and Design (NASAD) tarafından akredite edilmiştir.

Yerleşim Yeri Özellikleri

NYFA’in ana merkezi New York City Union Square Park’ta tarihi bir binada yer alıyor. Binanın dördüncü katında tiyatro ve gösterim salonu vardır. Ayrıca çok sayıda sınıf ve 75’den fazla edit etme merkezi var. Merkez okul olan New York’ta yapımcılık, belgesel yapımcılığı, TV gazeteciliği, prodüksiyon programları sunulmaktadır.

Okulun Sunduğu Programlar

• Filmmaking
• Digital Filmmaking
• Acting for Film

• Musical Theatre

• Producing

• Screenwriting

• Documentary

• 3D Animation

• Broadcast Journalism

• Photography

• Cinematography

• Digital Editing

• Evening Workshops

• Online Courses

Konaklama Seçenekleri

NYFA New York’un tam göbeğindedir. Dolayısı ile konaklama için spesifik bir konaklama sunmak yerine, size kalabileceğiniz alternatiflere direk ulaşma şansı vermektedir.

 

Öğrenci Yurtları için http://www.studenthousing.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Aile Yanı konaklama için ise http://www.sarahomestay.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz

 

Diğer alternatif konaklama adresleri

http://www.NYhabitat.com,

http://www.roomorama.com,

http://www.homeaway.com,

http://www.loftstel.com,

http://www.nylofthostel.com

http://www.craiglist.com.

Neden Tercih Edilmeli ?

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!


Öğrenci İzlenimleri

Okula Ait Şubeler
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge/Eyalet Şehir
NYFA  - New York NYFA - New York ABD New York New York