Sıkça Sorulan Sorular

Devlet liseleriyle özel liselerin farkı nedir?

Devlet okullarından mezun olduğunuzda diploma alamazsınız. Aile yanı konaklama imkanı tanınmaktadır. Eğitim göreceğiniz okul, sizin alışkanlıklarınızdan yola çıkarak ideal aileyi sizin için seçecektir. Ailenin yanında çoğunlukla akşam yemeklerinizi yiyebilir ve hafta sonlarınızı beraber geçirebilirsiniz.

 

Özel liselerin devlet liselerinden en büyük farkı, eğitiminizi tamamladığınız taktirde “lise diploması” vermesidir. Ayrıca özel okulların arasından istediğinizi seçme şansına sahipsinizdir. Özel liselerde okul dışında, pek çok sosyal etkinliğe katılabilirsiniz. Sınıfların kapasitesi devlet okullarına göre daha azdır ve verimli bir eğitim ortamı vardır.

 

Liseden mezun olduğumda diploma alacak mıyım?

Devlet liseleri, diploma vermemekte buna karşılık özel liseler diploma vermektedir.

Kabul koşulları nedir?

• 13–19 yaş arasında olmak

• Not ortalaması yüksek olmak(notları arasında zayıf olmaması)

• Tavsiye mektubu

• TOEFL sınav sonucu

 

Nerede konaklayacağım?

Aile yanında konaklama; Öğrenciler, özenle seçilmiş ailelerin yanında kalırlar. Bu aileler, senelerdir okullarla çalışmaktadırlar. Aileler, sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini hazırlarlarken çocukların yaşlarını ve varsa alerjik durumlarını göz önünde bulundurmaktadırlar.  Aile yanı konaklamada, odalar tek ya da çift kişilik olabilir. Okulla ev arasındaki mesafeye göre öğrenci okula yürüyerek gidebileceği gibi servis de temin edilebilir. Öğrenci de yanında yaşadığı ailenin düzenine ayak uydurmalı ve bazı kurallara uymalıdır. Eve giriş-çıkış saatleri aile tarafından kontrol edilerek program sorumlusuna bildirilmektedir. Öğrenci her an okulda ve ailenin yanında gözetim altında tutulmakta ve güvenliği sağlanmaktadır.

 

Yurtta konaklama; Öğrenciler, kampüsün içerisinde yer alan lüks üniversite evlerinde kalırlar. Modern ekipmanlarla donatılmış bu evlerde,  tek kişilik ve özel banyo - tuvaletli, dolabı ve çalışma masası olan bakımlı odalarda, 24 saat güvenlik gözetimi altında kalınmaktadır. Ayrıca odalarda, özel telefonlar ve buzdolapları bulunmaktadır. Öğrenciler, kampüsün içerisinde yer alan bilgisayar merkezinden, kütüphaneden, televizyon ve DVD odalarından, müzik ve çalışma odalarından faydalanabilirler.