MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

University of Debrecen  University of Debrecen

Okul Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Macaristan / --- / Debrecen
Kuruluş Tarihi 1538
Adres DEBRECENI EGYETEM H-4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Web http://unideb.hu/
Mail info@unideb.hu
Tel +36 (52) 512-900
Fax +36-52-512-965

Okul Hakkında Kısaca

Debrecen Üniversitesi resmi adını 1 Ocak 2000 yılında, kökleri 1538'e dayanan  çeşitli yüksek öğretim kurumlarının integrasyonu neticesinde almıştır. 450 yılı aşan geçmişi ile ülkenin en eski okullarından biridir. Ziraat fakültesinin kuruluşu 1868 yılına dayanmaktadır.

Yaklaşık 30.000 öğrencisi, 1700 eğitmeni; 15 fakültesi ve 20 doktora programı ile geniş çeşitlilikte eğitim imkanı tanımaktadır. Eğitmenlerin yarısı akademik derecelere sahipken, 26 profesör Macar Bilim Akademisine üyedir. Macar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen senelik araştırmaya göre Debrecen Üniversitesi %15 senelik hacimle ülkenin araştırmaya en fazla kaynak ayıran üniversitesidir.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Üniversitenin Kampüsleri
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
Debrecen Üniversitesi Debrecen Üniversitesi Macaristan --- Debrecen