MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi  Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi

Okul Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Ukrayna / --- / Odessa
Kuruluş Tarihi 1865
Adres 65026, Odesa 2 Dvorianska Street
Web http://onu.edu.ua
Mail education@onu.edu.ua
Tel (0482) 235254
Fax (0482)233515

Okul Hakkında Kısaca

Varlığına 1865 yılında Imperial Novorossiya Üniversitesi dahilinde başlayan Odessa I.I. Mechnikov Milli Üniversitesi, 2.Dünya Savaşı sırasında, hatta tahliye sürecinde bile açık kalarak olağanüstü performans göstermiş, 1965 yılında uzman yetiştirmedeki hizmetinden ötürü ödüllendirilmiştir. 1978 yılında Ukrayna’ nın önde gelen üniversiteleri listesine girmiş, ulusal ve uluslar arası başarılarından dolayı 2000 yılında cumhurbaşkanının kararnamesi ile ulusal statü kazanmış, 2002 yılında ise Ukrayna Bakanlar Kurulu tarafından şeref ödülüne layık görülmüştür.

Ayrıca, Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi, 2007-2008 yılı ÖSYM kılavuzuna girerek YÖK tarafından onaylı bir üniversite oldu.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Üniversitenin Kampüsleri
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi (ONU) Odessa Ulusal Meçnikov Üniversitesi (ONU) Ukrayna --- Odessa