MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

New York Film Academy  New York Film Academy

Okul Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir ABD / New York / New York
Kuruluş Tarihi 1992
Adres 100 E. 17th Street, New York, NY 10003
Web http://nyfa.com
Mail film@nyfa.edu
Tel +1 212.674.4300
Fax +1 212.477.1414

Okul Hakkında Kısaca

New York Film Academy, 1992’de Tribeca Film Center’da kurulmuştur. Kuruluşunu akip eden yıllarda hızla büyümüştür. 1992’de sadece kısa workshop programları sunarken bugün Güzel Sanatlar Master programı sunacak kadar büyümüş ve ilerlemiştir.

 

Amerika’nın en önde gelen oyunculuk, film yapımcılığı konularında eğitim veren NYFA kısa programlardan uzun süreli konservatuvar programlarına kadar sayısız seçenek sunmaktadır. Öğrencilerine pratiğe yönelik verdiği eğitimi ve ünlü konuşmacıları ile katılımcıları sinemanın büyülü dünyasına sokar. Konuşmacılardan örnek vermek gelirse; Glenn Close, Brett Ratner, Joel Schumacher, Mira Nair, Matthew Modine ve daha sayısız ünlüden oluşuyor.

 

New York Film Academy’’i diğer okullardan ayıran temel özellik pratik ve uygulamalı eğitime verdiği önemdir. Örneğin NYFA’de eğitim alan bir öğrenci ilk filmini ilk hafta içinde çeker. Teori ile pratiği eğitimimizde dengeli olarak öğrencilere sunarak onların yaratıcılığını arttırmasına yardımcı olunur. Yani NYFA’da her şeyi yaparak öğrenirsiniz. Böylece, okula eğitim için gelen öğrenciler evlerine daha bir film yapımcısı, oyuncu, yönetmen, sinematograf, prodüksiyon asistanı, animasyon asistanı vb... olarak dönerler

 

NYFA akademisyenleri prestijli okullardan Güzel Sanatlar Master derecesine sahip kişilerden oluşur. NYFA’da temel prensip “yaparken öğrenmek” dir. Öğrenciler sınıfta başladıkları derslere, laboratuarda veya sokaklarda film çekerek oynayarak devam ederler. Ardından sınıfa dönerek yaptıklarını eleştirir ve eğitimcilerinden değerli geri dönüşler alırlar ve sonra aynı süreç kendini tekrar eder.

 

Her yaştan öğrencinin kabul edildiği okula genellikle lise mezunları & kolej öğrencileri lisans programlarına katılırken, diğer öğrenciler ise daha ziyade kısa workshopları tercih etmektedirler. Ayrıca 14–17 yaş arası için yaz okulu da vardır. NYFA’da pek çok tanınmış prodüktör, yönetmen ve oyuncunun da çocukları da eğitimlere katılmaktadır. Bu isimler arasında Steven Spielberg, Al Pacino, Bono, Jamie Foxx ve Robert Downey Jr gibi ünlülerdir.

 

New York Film Academy National Association of Schools of Art and Design (NASAD) tarafından akredite edilmiştir.

 

NYFA’nın okulunun bulunduğu yerler aşağıdaki gibidir.

 

 

Harvard University - Boston

Universal Studios

Cambridge University

Yale University

Londra - İngiltere

Paris – Fransa

Roma & Floransa – İtalya

 

Cartegena – Kolombiya

Abuja – Nijerya

Alicante – İspanya

Seul – Kore

Kyoto & Tokyo – Japonya

Pekin & Şangay – Çin

 

 

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Üniversitenin Kampüsleri
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
NYFA  - New York NYFA - New York ABD New York New York