MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Innsbruck Üniversitesi   Innsbruck Üniversitesi

Okul Türü Üniversite
Ülke/Bölge/Şehir Avusturya / --- / Innsbruck
Kuruluş Tarihi 1562
Adres Universität Innsbruck Innrain 52 Herzog Friedrich Strasse 3 A-6020 Innsbruck
Web http://uibk.ac.at
Mail studienabteilung@uibk.ac.at
Tel +43(0)512/507-0
Fax +43(0)512/507-2804

Okul Hakkında Kısaca

1562 yılında, I. Leopold tarafından kurulmuştur. Bugün, yaklaşık 23.000 öğrencisi ve 4.000 çalışanı (2.750′si akademik personel) ile Batı Avusturya’nın en büyük eğitim kurumudur.

Eğitim kalitesi, akademik misyonu ve öğrencilerine tanıdığı imkanlar ile dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında daima ilk dört yüz içerisinde yer almıştır.

Innsbruck Üniversitesi, insanlığın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimi için bilgiye ulaşmayı, bilgiyi yaymayı ve bu bilgilere sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bilimin rahatça yapılabildiği, farklılığın ifade edilebildiği ve öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri özgür bir ortama sahiptir.

Üniversite, öğrencilerini; mesleki konularına hakim, liderlik yeteneklerine sahip, geniş görüşlü bireyler olarak topluma kazandırmayı hedeflemektedir.
Üniversitenin kurulduğu tarihten bugüne toplum, ekonomi ve politika üzerinde ciddi etkileri olmuştur.

Innsbruck Üniversitesinde eğitim yılı, diğer Avusturya üniversitelerinde olduğu gibi iki bağımsız dönemden oluşmaktadır. Kış dönemi Ekim ayının ilk haftasında başlamakta ve Ocak ayının sonunda tamamlanmaktadır. Yaz dönemi, Mart ayının ilk haftası başlamakta ve Haziran ayının son haftası tamamlanmaktadır.

Başvuru ve Ayrıntılı Bilgi İçin

Daha fazla bilgi ve broşür için lütfen Bilgi & İstek Formu'muzu doldurunuz. İstenen bilgileri eksiksiz doldurup gönderdikten hemen sonra danışmanlarımız sizinle irtibata geçerek sadece size özel uygun bütçe ve seçenekler sunarak tüm sorularınıza cevap vereceklerdir.

İlgili okula başvurmak için lütfen Üye Giriş kısmından sistemimize üye olup bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Başvurunuzdan çok kısa bir süre sonra size özel atanmış danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.

Eğer çok vaktiniz yoksa ve hemen bilgi almak istiyorsanız Online Danışmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Üniversitenin Kampüsleri
Okul Resmi Şube Adı Şube Derece Ülke Bölge / Eyalet Şehir
Innsbruck Üniversitesi (UIBK) Innsbruck Üniversitesi (UIBK) Avusturya --- Innsbruck