Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Sedat Metin

  Vize sorularına karşı hazırlanmam, evraklarımı eksiksiz olması ve İdealsas etike

 2. Vize sorularına karşı hazırlanmam, evraklarımı eksiksiz olması ve İdealsas etiketli dosya ile vizeye gittiğimde okulum 5 aylık olsa da 1 yıllık vizeyi ilk seferde aldım...

  Yurtdışına dil eğitimi için çıkmaya karar verdikten sonra profesyonel bir yardım almak için danışman firmalarla görüştüm. Fakat tam kafamdaki soru işaretleri çözümlenmemişti ki şans eseri İdealsas Yurtdışı Eğitim’den İbrahim bey ile görüştüm.

   

  Yaptığımız ilk iki görüşme neticesinde gerek okula gerekse gideceğim şehre San Diego - Intrax Dil Okuluna karar verdim. Sonrasında Amerika için ciddi bir vize hazırlığına başladık ve İbrahim Bey beni vize görüşmesine hazırladı. Gelebilecek sorulara karşı hazırlıklı olmam, evraklarımı eksiksiz hazırlamış olmamız ve tabii ki İdealsas etiketli dosya ile vizeye gittiğimde okulumun 5 aylık bir program olmasına karşın kolaylıkla 1 yıllık vizeyi ilk seferde aldım.

   

   

  Sonrasında uçak biletimde dâhil olmak üzere, kalacağım aile, sağlık güvencem ve diğer konularla ilgili tüm hazırlıklar İdealsas tarafından tamamlandı. İlk yurtdışı tecrübem olacağından kafamda çokça soru işareti vardı ve tedirgindim. Ama yapılan profesyonel yardımla gerek okuldan gerekse kaldığım aileden çok memnun kaldım. Şehir olarak ta San Diego’yu seçmemizde benim için büyük şans oldu. Aile beni havaalanında karşıladı ve okulun ilk günü beni okula götürdü. Kaldığım ev ve okul seçimi gerçektende çok başarılıydı. Ortama çok kolay adapte oldum ve hatta üç ay gittiğim okulda çalışma imkânım bile oldu. Benim için tarif etmesi güç ve çok güzel bir deneyim oldu.

   

  Karşılaştığın en ufak problemde dahi İdealsas ile mailleşerek Amerika’da bile yardımcı oldular. Öyle ki Türkiye’ye dönüş biletimin tarih değişikliği işlemleri ile de İdealsas ilgilendi ve biletimi gönderdi.

   

   

  Sizlerinde yurt dışı deneyiminizde kötü deneyimler yaşamamanız için profesyonel bir destek almanızı kesinlikle öneririm.

   

  Her şey için teşekkürler İdealsas

   

  Sedat METİN

  İstanbul Üniversitesi, MBA öğrencisi

  Intrax San Diego Dil Okulunda İngilizce dil eğitimi aldı

  ABD, California, San Diego