Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Diren Gül Yıldırım

  Vize almaktan konaklamaya, uçak biletinden havaalanı transferlerine her şeyi siz

 2. Vize almaktan konaklamaya, uçak biletinden havaalanı transferlerine her şeyi sizin için İdealsas yapıyor...

  Öncelikle İdealsas’a teşekkür etmek istiyorum, New York’a gitme kararı aldığımdan beri her konuda yardımcı oldukları için. Vize almaktan konaklamaya, uçak biletinden havaalanı transferlerine her şeyi sizin için ayarlıyorlar. Siz sadece gitmek istediğiniz yeri söyleyin. Bu konuda özellikle Danışmanım Gökçe Bayram’a teşekkür ederim.

   

   

  New York benim hayalimdi ve İngilizce öğrenmek için burayı tercih ettim. Hayatımın en güzel 3 ayını yaşadım. Başka ülkelerden arkadaşlarım var ve sürekli konuşuyoruz bu da İngilizceyi unutmanıza izin vermiyor. Fakat sizlere tavsiyem mümkün olduğunca önce kendi ülkenizde İngilizcenizi geliştirin. Benim seviyem ortalamanın üzerindeydi buraya gelmeden önce, yine de ilk zamanlar konuşurken veya anlamaya çalışırken zorlandım. Anavatanında İngilizce öğrenmek o kadar da kolay değilmiş. Bir çok öğrenci gördüm başlangıç seviyesinde gelip, 4 ay harcadıktan sonra bir şey öğrenemeden geri döndüler. Yani yurtdışına gitmek İngilizceyi öğrenmek için yeterli olmuyor, her şey öğrencinin elinde.

   

   

  Kaplan International bana göre ortalama bir okul. Genel olarak eğitim sistemi ezberci olmadığı için İngilizce öğrenmek hem daha kolay hem de daha eğlenceli. Ben İngilizcemi daha çok okul dışında, Amerikalılarla konuşarak geliştirdim. Burada bir eleştiri yapacağım. İlk gün yapılan seviye tespit sınavından sonra bir alt seviyede çıktığımı öğrendim. Değiştirmek istedim fakat 8 haftadan önce böyle bir şeyin olmayacağını (5 hafta sonra bu testi alan arkadaşlarım var) söylediler. 7 hafta sonunda level testi tekrar alarak bir üst seviyeye gectim. İlk 7 hafta benim için zaman ve para kaybıydı. Sınıf arkadaşlarımdan daha iyiydim fakat onlar konuşamadığı için ben de sınıf içinde konuşmamı ilerletemedim. Bunun dışında öğretmenlerin çoğu işinde oldukça iyi Kaplan Midtown şubesinde. Ancak benim tavsiyem bir üniversitenin kursuna gitmek olur, imkânları daha fazla.

   

  Yurtdışında eğitim almayı düşünen herkese böyle bir deneyimi tavsiye ederim. Ufkunuzun genişleyeceğinden emin olabilirsiniz.

   

  Diren Gül YILDIRIM

  Okan Üniversitesi, Kentsel Tasarım ve Peyjaz Mimarlığı

  Kaplan New York Dil Kursundaİngilizce dil eğitimi aldı

  ABD, New York eyaleti, New York şehri