Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Tarık Çağlar

  Toronto da kaldığım üç ay içinde İngilizce seviyem umduğumdan daha fazla bir şek

 2. Toronto da kaldığım üç ay içinde İngilizce seviyem umduğumdan daha fazla bir şekilde gelişti...

  Merhaba arkadaşlar,

   

  Ben Tarık Çağlar. Eğer İngilizce  sizin içinde vazgeçilmez ise öğrenebileceğiniz en iyi yöntem yerinde öğrenmektir ve bunun içinde ilk adım hangi ülkeye, hangi danışmanlık şirketi ile gideceğinize karar vermenizdir. Ben dil eğitimi için Kanada’yı tercih ettim tabi ki İdealsas tecrübesi ile. İlk etapta bu iş olur mu, yapabilir miyim, vize işlemlerini nasıl yapacağım, alışabilir miyim diye çok düşündüm; ancak zamanla İdealsas danışmanların da etkin yardımları ile bütün şüphelerimden kurtuldum.

         

   

  Kanada  özelliklede Toronto dil eğitimi alabileceğiniz en iyi şehirlerin başında gelmektedir. Suç oranı çok düşük, yaşanılması çok rahat, kaybolma şansının nerdeyse olmadığı, tüm şehrin metro ağı ile kaplı olduğu bir metropoldür. İngilizce öğrenmemin yanı sıra eğlence imkanlarının, gezip görülecek yerlerin fazlası ile olduğu bir yerdir. Toronto’nun  soğuk olduğu doğrudur ancak yaz aylarında giderseniz mevsim çok sıcaktır. Özellikle bu mevsimde Niagara şelalesi ile Wasaga Beach’e gitmenizi öneririm.
   


  Toronto da kaldığım üç ay içinde İngilizce seviyem umduğumdan daha fazla bir şekilde gelişti. Teorinin yanında pratik imkânı da olduğu için çok kolay öğrenebiliyor insan. Toronto’da eğitim almak bana İngilizce katkısının yanı sıra dünya farklı kültürlerinden bir çok arkadaş edinmemi de sağladı. Onlarla muhabbet etmek, gezmek  bir şeyleri paylaşmak bende dünya insanıymışım hissi sağladı ve kendime olan özgüvenimi arttırdı.

   

   

  İlk gittiğimde yabancılık çekemiyim diye düşündüysem de bu, okulun başladığı ilk haftada tamamen değişti, o kadar sıcak bir ortamla karşılaşıyorsunuz ki geri dönmek bile istemeyebilirsiniz. Şimdi tatil planları yaparken bile yurt dışından arkadaşlarla görüşüp acaba ortak bir yerde buluşabilir miyiz diye konuşuyoruz.

   

   

  Eğer halen karar vermediyseniz ve iyi bir dil eğitimi almak, dil eğitimi alırken unutulmayacak bir yaz geçirmek istiyorsanız size önerebileceğim en iyi yer Kanada’dır.

   

   

  Bu kararı verirken her şekilde sizin yanınızda olmayı başaran İdealsas tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Her şey için teşekkür ederim İdealsas...

   

   

  Tarık ÇAĞLAR

  Bilgisayar Mühendisi

  Haliç Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

  ILAC Toronto Dil Okulu’ndaİngilizce dil eğitimi aldı

  Kanada, Ontario, Toronto