Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Merve Can Eser

  Sanki yanında kaldığım ailenin kızıydım ve ev de kendi evimmiş gibiydi...

 2. Sanki yanında kaldığım ailenin kızıydım ve ev de kendi evimmiş gibiydi...

  Ben EC okullarının Oxford şubesine gittim ve yaklaşık 2 ay yani 8 hafta orada bir aile ile kaldım. Çok harika zaman geçirdim İngiltere harika bi yerdi zaten çok düzenli ve kurallı aynı zamanda Oxford da son derece sakin ve küçük bi yer olmasına rağmen şehir merkezinde aradığım her şey vardı. Arkadaşlarımla başka şehirleri ziyaret ettik özellikle Oxford Londra'ya yakındı otobüsle 1,5 saat ve neredeyse her hafta sonu oradaydık.

   

   

  EC'nin Oxford şubesinden son derece memnun kaldım. Öğretmenler, öğrenciler herkes çok sıcakkanlı ve yardımseverdi. Bu utanmadan, çekinmeden rahatça İngilizce konuşmamı sağladı ve bu sayede İngilizcem düşündüğümden çok daha fazla gelişti. Etkinlikler bol ve eğlenceliydi dünyanın bi çok yerinden arkadaşlar edindim, gezilere katıldım, turla Paris'e bile gittim.

   

   

  Yanında kaldığım aile tam belirttiğim isteklere uygundu bu yüzden çok rahat zaman geçirdim. Hatta bir süre sonra artık sanki evin kızıymışım ve kendi evimdeymişim gibi hissetmeye bile başladım açıkçası. Aile yanında kalmak gerçekten çok daha faydalıydı çünkü onlarla hep bi iletişim içerisinde oluyorsunuz ister istemez ve bu da sizin daha çok İngilizce konuşmanız demek oluyor.

   

   

  Geri dönmekte gerçekten çok zorlandım daha fazla kalmayı çok isterdim gitmek isteyen herkese tavsiye ederim.

   

  Merve Can ESER

  Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik

  EC Oxford Dil Kursundaİngilizce dil eğitimi aldı

  İngiltere, Oxford