Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Kader Beyazıt

  Öncelikle Neden Malta sorusunu kendi açımdan cevap vereyim...

 2. Öncelikle Neden Malta sorusunu kendi açımdan cevap vereyim...

  Merhabalar, ben Kader.

   

  Çukurova Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan bir ay sonra dil eğitimi için Nisan başında Malta, Chamber College Dil Kursuna İngilizce dil eğitimine geldim ve 4,5 ay kaldım.

  Öncelikle Neden Malta sorusunu kendi açımdan cevap vereyim; her ne kadar Maltaca da konuşulsa resmi dili İngilizce olan bir ülke. İkinci olarak diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre daha ucuz bir ülke. Avrupa Birliği üyesi olduğu için diğer Avrupa ülkelerine seyahat imkanı olması çok iyi. Kendi adıma 4 farklı Avrupa ülkesini eğitim sürem boyunca görme şansı elde ettim. Hem de çok ucuza getirerek. Son olarak da Malta bir turizm ülkesi. Yani hem eğitim hem tatili bir arada yapabileceğiniz bir yer.

  Küçük bir ada olduğu için her tarafa kolayca erişebiliyorsunuz. Her yerde denize girilebiliyor. Çok gelişmiş bir eğlence hayatı da cabası. 4,5 aylık eğitim yetti mi diye soranlar olabilir? Ben Anadolu Lisesi çıkışlı olduğum için var olan temelimin üzerine pratik yapma fırsatı buldum. Zaten okulda ders alıyorum deyip kişisel çalışmayı elden bırakmamanız da gerekiyor. Kendimizi yeterli derecede geliştirebilmemiz her şeyden önce kendi elimizde çünkü. Hiç İngilizce bilmeyen bir arkadaşımın 8 ay gibi bir sürede İngilizcesinin yeterli düzeye geldiğine tanık oldum.

  Peki, buraların hiç mi olumsuz tarafı yok. Sadece diyebilirim ki, 15 Haziran’dan sonra gelmeyi düşünenler için okuldaki Türk sayısının fazlası ile arttığını söyleyebilirim. Yaz ayları dışında çok rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir ülke.

   

  Kader BEYAZIT

  Çukurova Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği

  Chamber College Dil Okulunda İngilizce Dil Eğitimi Aldı

  Malta, Gzira