Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Uğur Ramazan Apçin

  Los Angeles’ta farkına varamasan da bir süre sonra anlıyorsun ki İngilizcen geli

 2. Los Angeles’ta farkına varamasan da bir süre sonra anlıyorsun ki İngilizcen gelişiyor...

  Merhabalar.

  Ben Uğur Ramazan Apcin. 06 Nisan – 26 Haziran tarihleri arasında Language Systems International’da 12 hafta eğitim aldım.

   

   

  Okuldaki eğitim güzeldi ama daha hızlı olabilirdi. Ancak Asyalılar dersleri çok yavaşlatıyor çünkü zor okuyorlar ve zor anlıyorlar. Öğrencileri zorlayacak bir sisteme de sahip değiller. Hiç çalışmadan 90 - 100 alıyordum hep. Biraz daha sert olsaydı dersler daha güzel olabilirdi.

   

  Okuldan ilk ay için aldığım yurt konaklama çok pahalı geldi. O yüzden değiştirdim kendim buldum bir yer. Yeni bulduğum yerden, iki vesait yaparak gidiyordum okula. Ama ev sahibi temiz olmasa da iyi niyetli tatlı bir kadındı. Pratik açısından pek katkısı olmasa da... Salon kültürleri yoktu. Odalarına çekiliyorlardı fazla görüşemiyorduk.

   

   

  Farkına varamasan da bir süre sonra anlıyorsun ki İngilizcen gelişiyor. Şehir sakin olsa da insanlar konuşkan otobüste bile durduk yere muhabbet edebiliyorlar senle.

   

  Son olarak, bu okula gidecek öğrenciler için önerim, ders için gerekli kitapları kesinlikle okuldan satın almasınlar. Öğrenciler de satıyor ikinci el. Okulda bir pano bulunuyor ve orada oda kiraları, satılık kitaplar var.  Ben kitapları o şekilde aldım ve aynı fiyata sattım.

   

  Uğur Ramazan APÇİN

  İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Ticaret

  Language Systems Los Angeles-Downtown Dil Kursun’daİngilizce dil eğitimi aldı

  ABD, California, Los Angeles