Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Mehmet Talha Çizmeci

  KURSUM arkadaşlık, öğretmenlerin samimiyeti ve yardımseverliği açısından birçok

 2. KURSUM arkadaşlık, öğretmenlerin samimiyeti ve yardımseverliği açısından birçok kurstan daha iyi...

  Okuldan nispeten memnun kaldım yani kurslar aslında aşağı yukarı genelde aynı oluyordu ama diğer arkadaşlarımdan dinlediğim kadarıyla benim kursum en azından onlarınkinden daha iyiydi sanırım.

   

   

  Sınıflar genel itibariyle geniş ve ferah bir odada oluyor genel itibariyle. Kursta arkadaşlık çok iyi. Dersler ciddi geçiyor yani devamsızlık yapmamak önemli, öğretmenler yardım etmek için çabalıyorlar her soruya cevap vermeye çalışıyorlar, tabi çok iyi öğretmenler de var çok kötüleri de var bu biraz da sizin şansınıza kalmış bana genelde iyi öğretmenler denk geldi ama arkadaşlarımdan dinlediğim kadarıyla çok çok daha iyi öğretmenler ve çok daha kötü öğretmenler de varmış. Kullanılan teknolojiler derken ders de listening olucaksa tape den oluyordu onun dışında klima vardı sınıflarda, ana bina da internet odası vardı başka da teknoloji falan görmedim.

   

   

  Sosyal aktiviteleri bence biraz zayıftı, okul personeli cana yakın yardım etme çabasındaydı. Hani süper dolu dolu bir öğretimdi kurs İngilizcemi çok çok ilerletti diyemem açıkçası özellikle general english dersleri genel de öğrencileri bayıyordu- özellikle de bizi. (seviye olarak advanced Class daydım) Bir haftalık konular oluyordu (mesela ilk hafta konu sağlık- sonra teknoloji, ertesi hafta politika v.s. şeklinde oluyordu) ve o haftaki konuyla içli dışlı değilseniz sıkıntıdan ölebilirdiniz yada bir hafta boyunca aynı konunun farklı uzantılarında gına gelebilirdi. Ben daha öncede kursa gittiğim için aşağı yukarı neyle karşılaşacağımı biliyordum ama yurtdışından ilk defa gelen birkaç arkadaş hiç beğenmediler mesela (gerçi o heralde shakespeare İngilizcesi görüceğini falan zannediyordu:) konular saçma gelince isyan bayrağını çekti) ama intensive Class en azından diğer general english Class larına oranla daha zevkli ve daha öğretici geçti. Birkaç hafta business english aldım ders ve hocası müthiş sıkıcı olmasına rağmen derste yeni şeyler öğrendiğim için birkaç hafta tahammül ettim sonrasında ise get talking diye sadece konusmaya ağırlık veren başka bir derse geçtim ve o mesela çok daha eğlenceliydi ve ondan da birçok yeni şeyler öğrendim.

   

   

  Özet olarak kurslar genelde aynıdır ama bu kurs arkadaşlık- öğretmenlerin samimiyeti ve yardımseverliği- intensive dersleri açısından birçok kurstan daha iyi sanırım, general english dersleri ise zaten genelde hep aynıdır biraz grammar, biraz speaking biraz listening biraz writing hani çok şaşırtıcı bir şey yok o sebeple burada iş öğretmende bitiyor açıkçası. Benim öğretmenleri süper olmasa da gayet iyiydiler ama çok daha kötü öğretmenleri olan ve daha iyi öğretmenleri olan arkadaşlarım da oldu ec.de...

   

  Umarım yardımcı olmuşumdur, genel olarak bir daha gidecek olursam sürpriz yaşamamak için yine ec.yi seçerim ama tabi biraz daha tecrübeli olarak öğretmenleri kontrol eder, intensive Class lara göz atar ve öğretmenlerine bakar,ona göre sınıfımı seçerim...

   

   

  Mehmet Talha ÇİZMECİ

  Satış & Pazarlama

  Bahçeşehir Üniversitesi, Finansal Ekonomi

  EC Londra Dil Kursundaİngilizce dil eğitimi aldı

  İngiltere, Londra