Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Esra Yalçın

  İngilizce konuşma konusundaki yetersizliğimi yenmek için İngiltere’ye gitme kara

 2. İngilizce konuşma konusundaki yetersizliğimi yenmek için İngiltere’ye gitme kararı almıştım...

  İngilizce konuşma konusundaki yetersizliğimi yenmek için İngiltere’ye gitme kararı almıştım. İdealsas ve Aydın Bey sayesinde hiç bir zorlukla karşılaşmadım. Vize alma da okul kayıt işlemlerinde yardımcı olduğu gibi oradaki cep harçlığına; nasıl vasıtalar kullanıp kalacağım yere gidebileceğime varana kadar her konuda yardımcı oldu. Her şey için tekrar teşekkürler Aydın abi:)

  ces dil okulu, ingiltere worthing

  İngiltere’de hayatımın tecrübesini edindiğimi söyleyebilirim. 2 ay CES Dil Kursunda eğitim aldım ve oradaki eğitim anlayışı belki biraz daha iyi olabilirdi, ama eğitmenler çok memnun ediciydi. Sosyal aktivite olarak her hafta sonu uygun fiyata geziler düzenleniyordu ve hepsi gidilesi yerlerdi. İngiltere insan hakları konusunda her ülkenin örnek alması gereken bi yer bence, orada geçirdiğim iki ay boyunca en ufak bi rahatsız edici olay yaşamadım. Ben Worthing'de kalmıştım, çok nezih bir yerdi. CES Dil Okulu öğrencileri dışında pek fazla genç yoktu ama Londra'ya, Brighton'a çok yakın olması bu sorunu ortadan kaldırdı.

  ces dil kurları, ingiltere dil okulları

  İngiliz insanları evet çok fazla samimiyet sevmiyorlar ama yardım istenildiği zaman da ellerinden geleni yapıyorlardı. Yanında kaldığım aile konusunda çok şanslıydım; sanki çok uzun zaman tanışıyormuşuz gibi samimi sıcak ve içtendi. İngiltere’de aldığım eğitimin yeterliliği konusunda bir şeyler söylemem gerekirse; gitmeden önce klasik ''anlayabiliyorum ama konuşamıyorum'' modundaydım. Ama geldikten sonra böyle bi sorunum kalmamıştı, şuan rahatlıkla konuşabiliyorum.

   

  İngiltere benim için gerçekten çok iyi bir tecrübeydi. Hem dil alanında katkısı oldu hem de değişik milletlerden birçok insanla tanıştım; birçok kültür tanıma fırsatı buldum. Bir daha imkânım olsa hiç düşünmez tekrar giderdim:)

   

   

  Esra YALÇIN

  İstanbul Üniversitesi, İlahiyat

  CES Dil Okulunda İngilizce Dil Eğitimi Aldı

  İngiltere, Worthing