Öğrenci İzlenimleri

 1. İdealsas
  Yusuf  Küçükerkan

  23 Ocak – 02 Mart tarihleri arasında 6 hafta Stafford House School of English Lo

 2. 23 Ocak – 02 Mart tarihleri arasında 6 hafta Stafford House School of English Londra şubesinde genel İngilizce dil eğitimi aldım...

  Başlarken “İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na” çok teşekkür etmek istiyorum, onların titiz gayretleri sonucunda doğru bir okula geldim. 23 Ocak – 02 Mart tarihleri arasında 6 Hafta Stafford House School of English Londra Şubesinde Genel İngilizce Dil Eğitimi aldım.

   

   

  İngiltere’yi (Londra) seçtim çünkü İngilizcenin en güzel konuşulduğu yerin burası olduğuna inanıyorum. Kaldığım kısa süre içerisinde (6 hafta) dinamik, çok aktif bir yaşamla karşılaştım Londra’da. Holborn metrosundan giren ve çıkan insanların koşturmaları, ortalama 3’er dakikada bir gelen metro, nereye bakarsanız bakın çift katlı otobüsleri, hem sabah hem de öğleden sonra basılıp dağıtılan ücretsiz mini gazeteleri, en ufak ayrıntıların bile dikkat edilip göze alındığı İngiliz mimarisiyle donatılmış caddeleri, farklı kültürden insanların bir arada yaşayıp değişik renkler sergilemelerinden oluşan kozmopolit bir yaşam. İnsanları gayet kibar ve nazik örneğin bir insana yanlışlıkla dokunsanız sizin ilk başta ona özür dilemeniz beklenirken o kişiden ilk önce “sorry” kelimesini duymanız. Herhalde Kebabın Türkiye’den daha meşhur olduğu yer. Hemen hemen her yerde Türk restorandı ve bakkalı bulmak mevcut. Yaşam standardı pahalı bir ülke. Eğer Türkiye’yle kabaca bir fiyat kıyaslaması yaparsak fiyatların 2 katı civarında olduğunu söyleyebilirim. Buna rağmen oluşan pazardaki rekabet sayesinde ve araştırmalarınız sonucunda neyi nereden nasıl ve ucuz bir şekilde alabilmeniz mümkün. İnternet alışverişin halk arasında yaygın olduğu bu ülkede her türlü alışverişi internetten daha ucuza alabilirsiniz.

   

   

  Malumunuz ilkokuldan beri bizlere İngilizce öğreniriz bu süreç üniversite son sınıfa kadarda sürebilir. Fakat iki üç cümleyi seri şekilde kurup etkin iletişim kurmakta zorlanırız. Bu gayet normaldir. Dil öğrenmenin de belli bir safhaları vardır ve bunlardan en iyisi de dilin kullanıldığı yerde halkın içinde kültürüyle öğrenmektir. Eğer İngilizceyi bildiğinize inanıyor ve kendinize güveniyor olsanız bile bence yut dışında bir deneyim kazanmanız, yeni değişikliklere olanak sağlamanız açısından bir de deplasmana çıkmayı tavsiye ederim. Görebileceğiniz bir yenilik, değişik bir fikir, tanışacağınız kişilerdeki azim kararlılık sizin ilerideki yaşamınızın şekillenmesinde etkin rol oynayabilir.

  Okula gelince, muhtelif fiyatlarda okul bulmanız mümkün. Fakat benim gibi eğer süreniz kısıtlı ise ve kaliteli bir eğitimi iyi bir kadrodan, modern sistemlerle donatılmış akıllı sınıflarından ve tertemiz bir ortamdan almak istiyorsanız gerçekten Stafford House College doğru bir adres derim.  

   

  Yusuf KÜÇÜKERKAN

  Fatih Üniversitesi, İşletme öğrencisi

  Stafford House Londra Dil Okulunda İngilizce dil eğitimi aldı

  İngiltere, Londra