MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Work And Travel Nedir

Work And Travel Nedir

WORK AND TRAVEL NEDİR?

Work and Travel (yaygın bilinen kısa adıyla WAT), 1961 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ülkeler arasındaki eğitimsel ve kültürel alışverişi geliştirmek amacıyla yürürlüğe konulmuş bir “Çalış ve Gez” programıdır. Program sayesinde her yıl on binlerce uluslar arası öğrenci Amerika’daki seçilmiş sponsor acenteler v diğer ülkelerdeki organizasyon firmaların işbirliği sayesinde, okulların tatile girdiği yaz aylarında ABD’ye giderek 4 ay çalışma ve 1 ay gezip, eğlenme fırsatına kavuşmaktadır. Böylelikle genç öğrenciler, hem çalışıp para kazanarak Amerikan iş tecrübesini, kültürünü tanıyıp hem de İngilizcelerini geliştirerek diğer uluslar arası öğrenciler ile dostluklar kurabilmektedirler. Fakat unutulmaması gereken en büyük nokta, Amerikalı işverenler yaz dönemlerinde sezonluk vasıfsız işçi ihtiyaçlarını karşılamak için yurtdışından gelen Work and Travel öğrencilerini kabul etmektedirler.

Özellikle Doğu Avrupa ülkelerindeki üniversiteli gençlerin en çok rağbet gösterdikleri yurtdışı programlarından biri olan Work and Travel için Türk öğrencilerinin de katılımı günden güne artmakta. Bilindiği gibi WAT, üniversite öğrencilerinin yaz aylarını hem çalışıp para kazandığı, hem de kazandığı bu paralarla Amerika’yı gezip eğlenerek değerlendirdikleri bir programdır. Popülerliği sürekli arttan bu programa Türkiye’den katılan öğrenci sayısında her geçen yıl belirgin bir artış olmaktadır. 2008 yılında bu programa Türkiye’den yaklaşık 8500 öğrenci katıldı. Bu sayı geçen yıla nazaran başvurularda yaklaşık 1000 öğrenci gibi bir artışın olduğunu gösteriyor.


212.292.3904 NOLU NUMARADAN ARAYABİLECEĞİNİZ GİBİ info@idealsas.com ADRESİNE TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN DANIŞMANLARIMIZ SİZİ ARASIN!


WAT NEDİR?

WAT, Work And Travel programının kısaltılmış adıdır. Dünya üzerinde on binlerce öğrenciyi Amerika’ya çeken bu programın aslına bakarsanız en büyük özelliği ve ilgi çekici yanı “Amerika Rüyasını” gerçeğe dönüştürme fırsatıdır. Kuşkusuz, pek çok kişinin gitmek, görmek ve dahası yaşamak istediği bir ülkedir Amerika. Ancak böyle bir imkâna daha 20’li yaslarda sahip olmak elbette kaçırılmayacak büyük bir fırsattır. Elbette bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirmek tamamen öğrencilerin elinde. Aslında programdan başarı sağlamak da bununla ilgili. Bu ise, öğrencilerin Work and Travel programını tam olarak anlayabilmeleri ve doğru beklentiler içerisinde bulunmaları ile ilgildir. 

 

WORK&TRAVEL HAKKINDA HERŞEY! 

ÖĞRENCİLERİMİZİN WAT İZLENİMLERİ

ABD WAT VİZE BAŞVURUSU

ABD ve ŞEHİRLER HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEY

WORK & TRAVEL REHBERİ

SORU VE CEVAPLARLA WAT Biz Sizi Arayalım

 ( * ) Zorunlu alanlar.-