MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Work and Holiday ile Avustralya’da 12 Ay Süresince Gez, Çalış ve Dil Öğren

Work and Holiday ile Avustralya’da 12 Ay Süresince Gez, Çalış ve Dil Öğren

Kanguru, koala, olimpiyatlar, aborjinler, Yüzüklerin Efendisi, Nicole Kidman, Mel Gibson ve meşhur opera binası! Bütün bunlar size neyi hatırlattı? Tabi ki Avustralya. Bizim için Avustralya için akla gelenler bunlardan ibaret ancak orda yaşayanlar için ya da Avustralya’da kısa da olsa bulunan pek çok kişi için Avustralya denince akla gelenlerse, güçlü ekonomi, çok kültürlülük, güvenli bir yaşam, yüksek eğitim standartları ve renkli bir dünya. Avustralya belki biraz uzak olsa da pek çok kişi için bulunmaz fırsatlardan birini sunuyor, Work and Holiday!


“work and holiday ile avustralya’da 1 yıl çalışma ve oturum izni alabilirsiniz!”


Work and Holiday 2012 Katılımcımız Alkan Tüfekçibaş Adelaide’den Anlatıyor... 

Avustralya’ya gitmeyi planlamaya başladığım zaman önümde bir çok vize seçeneği vardı fakat hiçbiri Çalışma ve Tatil vizesi kadar uzun soluklu ve kolay edinilebilir türden değildi. Benim bu egzotik ülkeye gitmemdeki amaç, oranın kültürünü en iyi şekilde öğrenmek ve bunu yaparken olabildiğince az masraf yapmaktı. Bu nedenle Çalışma ve Tatil vizesi benim için kaçırılmayacak bir fırsattı... 
devamı için tıklayınız...

avustalyada work&holiday

Nedir Bu Work and Holiday Programı? 

Work and holiday programı, genellikle Amerika’da sunulan work and travel programı ile karıştırılıyor olsa da aslında kendi türündeki tek programdır. Bu program, mezun ya da öğrencilerin, Avustralya’da maksimum 1 yıla kadar kalıp, çalışma, dil eğitimi alma ve tatil yapma imkanını sunan bir program. En önemli noktası mezun adayların da bu programdan faydalanabilmesi! Türkiye’deki pek çok öğrenci arasında popüler olan work and travel programı, maalesef sadece öğrencilerin katılabildiği bir program ve mezunların bu programa katılmaları mümkün değil. Ancak work and holiday programı mezun adaylar için de bu fırsatı sunarak, onlarında hem çalışma deneyimi kazanmasına, hem de dillerini geliştirmesine olanak sağlıyor. Peki work and holiday programı ne ve nasıl işliyor?


İSTER 02122923904 NOLU NUMARADAN ARAYABİLİR, İSTERSENİZ info@idealsas.com ADRESİNE TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN DANIŞMANLARIMIZ SİZİ ARASIN! 


Peki, Work and Holiday Programı Ne ve Nasıl İşliyor? 

avustralyada work and holidayWork and holiday programı kapsamında adaylar Avustralya’da maksimum 1 yıla kadar bir kalış vizesi alıyor. Bu vize bünyesinde bir işverende maksimum 6 ay olmak üzere, 1 yıla kadar çalışma süresi mevcut. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ise yine maksimum 16 haftaya kadar dil eğitimi alabiliyorlar. Vizeniz boyunca Avustralya’da ne kadar süre çalışıp ne kadar süre tatil yapacağına ise katılımcılar kendileri karar veriyorlar.

Katılımcıların istedikleri bölgeyi seçme hakları mevcut. İş ve yaşam anlamında nereyi isterlerse tercih edip o bölgede çalışıp, yaşayabiliyorlar. Genel olarak sezonluk işlerde çalışıp, sık sık iş değiştiren öğrenciler olduğu gibi, bir işverende altı ay boyunca çalışan katılımcılar da mevcut. Çalışanların aldığı ücretler yaptıkları işe göre saatlik ortalama 15AU$ - 25AU$ arasında değişiyor. Bu da haftada ortalama 30 - 40 saat çalışan kişiler için oldukça tatmin edici bir ücret oluyor.

avustralyada wohKatılımcıların çoğunun hedefi, Avustralya kültürünü tanımak, dillerini geliştirmek ve uygun maliyetlerle bir yurtdışı tecrübesi edinmek. Bu program dil eğitimine giden öğrencilerin harcamalarının yanında çok daha düşük bütçelerle gerçekleştirilebilecek bir program türü olduğundan adaylar için oldukça avantajlı oluyor.

Tabi her şey bu kadar kolay değil. Bu programın da en büyük engeli programa senelik yapılan başvuru sayısındaki kontenjan. Bu kontenjan şuana kadar 100 kişi ile sınırlandırıldı ve yeni sezon için de şimdilik sayı 100 kişi olarak gözüküyor. Başvurular her senenin temmuz ayında başlıyor. Tabi temmuz ayındaki vize başvurularından önce evrak hazırlığı, öğrenci ya da mezun olma durumunuza bağlı dış işleri bakanlığından ya da YÖK’ten alınan onayların halledilmesi gibi prosedürler olduğu için her sene mayıs ayı başı gibi işlemlere başlanması gerekiyor. Geçtiğimiz 2 sene boyunca program kontenjanı ortalama olarak eylül - ekim aylarında bittiği için başvuruların bu sene için de bu dönemde bitmesi bekleniyor. Zaten programı duyan kişiler, bunu bir sır gibi saklayıp kimseyle pek paylaşmıyorlar. Yani program yeni başladığımız ve popüler olmasından korktuğumuz bir dizi kıvamında henüz şuanda ve duyan kimseyle paylaşmıyor.


“unutmayın, temmuza kadar başvurusunu yapan sadece 100 kişi bu programa katılabilecek!”


Work and Holiday Programına Başvuru Şartları 

2 yıllık meslek yüksekokulu ya da lisans/yüksek lisans programlarından mezun ya da bu programlarda öğrenci olmak

IELTS sınavından minimum 4.5 almak

Banka hesabında minimum 7.000 AU$ gösterebilmek

18-30 yaş arasında olmak

avustralyada gez ve çalışBu şartlardan en zoru ILETS sınavı gibi dursa da, istenilen puan 4.5 olduğu için zaten Avustralya’ya tek başına gitmek isteyen pek çok öğrencinin sahip olması gereken ortalama bir puan durumunda. Bu açıdan İngilizce seviyesi belli bir düzeyde olup, sınava biraz çalışan öğrencilerin çoğu bu puanı alabiliyorlar.

Avustralya kendi dünyanızda gördüğünüz her şeyin dışındaki demektir aslında. Kavganın, gürültünün, savaşın, acının, gaspın, dışlanmanın, ötekileştirilmenin olmadığı dünya dışı bir yerdir. Sanki başka boyutta yaşayan o insanların, hiç acı çekmediğini, hiç vahşet görmediğini, hiç üzülmediklerini hatta hiç ağlamadıklarını bile düşünebilirsiniz. Mutluluk nedir, herhangi bir şeye bağlı olmadan mutlu olmanın cevabı oradadır. Bizim bildiklerimizin çok dışında bir hayat, biraz okyanus, biraz yeşillik, çokça spor, biraz eğlence, biraz iş, ama hep dengede, biraz kanguru, biraz muhabbet ve olabildiğince özgürlük isteyenler için Avustralya belki biraz uzakta ama hiç düşünmediğiniz kadar da yakın olabilir size.


AVUSTRALYA’DAKİ KALİTELİ DİL OKULLARININ SUNDUĞU KAMPANYALI DİL KURSLARI İÇİN GÖRMEK TIKLAYINIZ


Work and Holiday 2013 Katılımcımız Merve Arduç, Perth’ten Sesleniyor... 

Gidecek olan arkadaşlara şunu söyleyebilirim, girişken olun, kendinizi ifade etmekten ve denemekten korkmayın. Dünyanın her bir kösesinden insan var burada ve kimsenin kimseden bir farkı olmadığını, tecrübeniz olmasa bile kendinizi ifade ettiğiniz ve karşınızdakine o işi yapabileceğinize inandırdığınız ve güler yüzlü olduğunuz surece burada genel anlamda bir sıkıntı çekmezsiniz:)) Ve şundan emin olun ki buraya geldiğinizde günbatılarını seyretmeye, ve her şeyin o temiz, parlak renklerine bakmaya ve bisikletinizle istediğiniz her an dolaşabilme lüksüne doyamayacaksınız:)) Bir de kangurular ve koalalar unutulmayacaklardan tabı ki:))) devamı için tıklayınız...

avustralyada çalışmak ve avustralyada tatil

3 Adımda Work and Holiday Programına Kayıt 

1. ADIM: Yetkili Work and Holiday program danışmanlarımız tarafından eğitim durumunuz, İngilizce dil seviyeniz ve diğer yeterlilikleriniz incelenerek programa katılıp katılamayacağını belirlenir. Ardından eğitim durumunuzu gösteren belgeler, İngilizce seviyenizi belirleyen uluslararası sınav sonucu ve diğer evraklarınız ile birlikte program ve vize başvurunuz yapılır. 

2. ADIM: Vizeniz onaylandığı takdirde Avustralya Konsolosluğundan gelen sağlık raporları yine konsolosluğun bildirdiği hastanelerden ve doktorlardan randevu alınarak tamamlanır.

3. ADIM: Pasaportunuzun Avustralya Konsolosluğundan İdealsas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığına teslimiyle program başlangıç tarihinize en uygun ucuz uçak bileti ayarlanır ve gerekli tüm bilgiler kapsamlı bir oryantasyon ile verilir.


“work and holıday için öğrenci olmanız gerekmiyor, mezunlar da avustralya’da 12 ay hem çalışıp hem de tatil yapabilirler”


Neden Avustralya?

ÇÜNKÜ, Avustralya ABD, Kanada ve İngiltere’ye göre çok daha uygun eğitim ve yaşam masraflarının yanı sıra yüksek gelir seviyesine sahip olup kolay bir yaşam sunar.

ÇÜNKÜ, Avustralya gelişmiş bir ekonomiye sahip olup çeşitli işlerde çalışarak hem gelecekteki iş hayatınıza çok daha yüksek noktalardan başlar ve iyi bir kariyer sahibi olabilirsiniz hem de mevcut İngilizcenizi kusursuz bir seviyeye getirebilirsiniz.

ÇÜNKÜ, Avustralya tüm eyalet ve şehirleriyle oldukça güvenli, sıcakkanlı ve enerji dolu bir yaşam sunar.

ÇÜNKÜ, Avustralya’daki devlet kuruluşları, üniversiteler ve toplumsal kuruluşlar yabancılara farklı gözle bakmak yerine onların ihtiyaçlarına duyarlılık göstererek, kültürel ve demokratik beklentilerine uygun hareket ederler, yeni ortamlarına uyum sağlamalarında destek olurlar.

ÇÜNKÜ, Avustralya suç ve politik huzursuzluğun en düşük düzeyde olduğu, güvenli bir yer olup Dünyada suç oranının en düşük olduğu ülkelerden biridir.

ÇÜNKÜ, Avustralya dünyanın en uyumlu çok kültürlü toplumlarından biridir. 100 yıllık geçmişi olan yeni bir ülke olmasından dolayı diğer kültürlere karşı güçlü bir anlayış ve saygı yerleşmiş durumdadır. 


SORU VE CEVAPLARLA AVUSTRALYA’DA WORK AND HOLIDAY PROGRAMI

AVUSTRALYA WORK AND HOLIDAY VİZE BAŞVURUSU

WORK AND HOLIDAY ÖĞRENCİ İZLENİMLERİ

WORK AND HOLIDAY FOTO GALERİSİ

WORK AND HOLIDAY VİDEO GALERİSİ

AVUSTRALYA, EYALETLERİ VE ŞEHİRLERİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY

Avustralya, sidney, sidneyde çalışmak, avustralyada iş, sidneyde iş, avustralyada maaşlar, avustralyada iş bulmak, sidneyde iş bulmak, avustralyada tatil, work holiday, Avustralyada çalışma izni, Avustralyada oturum izni, Avustralya çalışma vizesi, Avustralya vizesi, Avustralya vize başvurusu, Avustralya çalışma vizesi başvurusu, çalışma ve tatil vizesiBiz Sizi Arayalım

 ( * ) Zorunlu alanlar.-