MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Amerika'da Yaz Kampı Programı İdeal CampUSA

Amerika'da Yaz Kampı Programı İdeal CampUSA

AZ PARAYA ÇOK AMERİKA! YAZ KAMPLARINDA HEM ÇALIŞ HEM TATİL YAP 

amerika da campusa programı

Amerika’ya gitmenin en ucuz yolu olan ve hem çalışıp para kazanırken hem de gezip tatil yapabileceğiniz bir fırsat sizleri bekliyor!

Yaklaşık 30 yıldır tartışmasız ABD'nin en büyük kamp organizatörü CCUSA ile Türkiye'nin yurt dışı eğitimde en tecrübeli ve kaliteli danışmanlık firması İDEALSAS işbirliği sayesinde İdeal Camp-USA programına üniversite öğrencilerini bekliyoruz.

 

Camp Counselor yani Camp USA Programı Nedir? 

Camp counselor programı Amerika’daki kültürel değişim programlarından biridir. Bu program sayesinde üniversite öğrencileri Amerika’daki yaz kampları bünyesinde çalışarak hem İngilizcelerini geliştirme, hem yeni kültürleri tanıma hem de ekonomik anlamda yüksek meblağlar ödemeden Amerika’da gezme ve yaşama fırsatı elde etmiş olurlar.


Üstelik başlangıç fiyatı olarak İdeal CampUSA 2019 program ücreti sadece, 925$!!! 

Ayrıca programa daha önce katılmışsanız ikinci katılım ücreti ise sadece, lütfen sorunuz! 


Camp Counselor Program Seçenekleri için tıklayınız

Kamp Bölgeleri için tıklayınız

Camp Waukeela’da Çalışan Elif Derya Mercan İzlenimi için tıklayınız

Camp-USA Toplam Maliyet için tıklayınız

Kamp Süresince Kazanabileceğiniz Miktar için tıklayınız

Kamplardaki Çalışma Şartları için tıklayınız

CampUSA Programına Katılım Şartları için tıklayınız


İSTER 0212 292 3904 NOLU NUMARADAN ARAYABİLİR, İSTERSENİZ info@idealsas.com ADRESİNE TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN DANIŞMANLARIMIZ SİZİ ARASIN!


 

yaz kampları

Camp Counselor Program Seçenekleri 

Destek Ekibi: Destek ekibi olarak öğrencilerin yaptığı işler genellikle mutfak, temizlik ve bakım işleridir.

Danışman: Danışman olarak yapılan iş, belirlenmiş alanlarda öğrencilere eğitmenlik yapmaktır. Bu görev için eğitmenlik sertifikası gerektirdiğinden (yüzme, binicilik, okçuluk, dağcılık…) ve İngilizce bilgisi olarak advanced seviye istendiğinden Türk öğrencilerinin bu pozisyonlara başvurması, dahası başvursalar dahi tercih edilmeleri çok zordur. Çünkü bu pozisyonlara daha çok anadili İngilizce olan ülkelerden adaylar seçilmektedir.

 

“kamplarda konaklama ve 3 öğün yeme-içmenin ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz?” 

 

ABD Kamp Bölgeleri 

Amerika’da çalıştığımız 1000’e yakın yaz kampı mevcuttur. Bu açıdan öğrencilerin Amerika’nın herhangi bir bölgesindeki kampa gitmeleri mümkündür. Öğrenciler kamp ya da bölge seçme hakkına sahip değildir. Ancak çalışabilecekleri pozisyonları kendileri belirleyecektir.

 

Camp Waukeela’da Çalışan Elif Derya Mercan Anlatıyor

"Hayal edin çok güzel bir rüya görüyorsunuz… Göl kıyısında çam ağaçlarının altında bir yerdesiniz, birbirinden sıcak insanlar var yanınızda, o kadar huzurlusunuz ki gülme eylemi dışında başka hiç bir şey mümkün değil bu tatlı yerde. 2.5 ay su gibi geçip gidiyor burada. Derken bir gün rüya bitiyor, uyanıyorsunuz ve gerçek hayatınıza geri dönüyorsunuz sad Hiç bitmesini istemediğim rüya gibiydi işte benim için Camp Waukeela!”

 

Toplam Maliyet 

Program Ücreti: 850$ (İkinci katılım ücretini lütfen sorunuz)*

Vize Gideri: 160$

Cep Harçlığı: 300$ (Ortalama)

Uçak Bileti: 800$ - 1.000$ (Gidiş-Dönüş)

Toplam: 2.000$

* İndirimli fiyatlar Aralık sonuna kadar geçerlidirler.


“öğrenciler, çalışma süresi sonrasında Amerika’da maksimum 30 güne kadar seyahat etme hakkına sahiptir!” 


Kazanılacak Miktar 

Destek Ekibi: 1.800$ (9-11 hafta)

Danışman: Yaş gruplarına göre değişmekte olup 1.385$ – 1.745$ arasında

kamp türlerine çalışma aralıklarına göre bu ücret artış gösterebilir.


“programa katılmak için en az intermediate, tercihen upper intermediate seviyesinde İngilizce seviyesine sahip olmanız gerekiyor!” 


Çalışma Şartları 

Yaz kamplarında çalışan öğrencilerin çalışma saatleri değişkenlik gösterse de, genelde sabah 6:00 ile akşam 18:00 arasındadır. Öğrenciler haftanın 6 günü çalışırlar ve 1 gün izinleri bulunur. Bu izin günlerinde, öğrenciler kamplar tarafından, kamp bölgelerine yakın şehir merkezlerine götürülürler. Bunun dışında öğrencilerin günlük çalışma saatleri 7-10 saat arasında değişmektedir.

 

amerika yaz kampları, camp-usa

CampUSA Programına Katılım Şartları 

  • Destek ekibi için 19 – 26 yaşları arasında lisans veya yüksek lisans öğrencisi olmak ve en az orta düzeyde İngilizce konuşabilmek
  • Camp danışmanlığı için ileri derecede İngilizce bilgisine sahip olmak ve belli bir alanda (yüzme, tenis, voleybol) uzmanlık (üniversite öğrencisi olma zorunluluğu bulunmamaktadır ve belli bir yaş zorunluluğu yoktur)
  • İngilizce seviyesinin iyi olması
  • Not ortalamasının minimum 2 olması (not ortalaması 2'nin altında olan öğrenciler de başvuru yapabilir ancak durumlarını İdealsas danışmanları ile görüşmeleri gerekmektedir)

Ayrıca bu şartları sağlayan ve Türkiye'de ikameti bulunan yabancı uyruklu öğrenciler de İdealsas ile bu yaz Camp USA programına katılabilirler. 

 

 

AMERİKA KAMP VİZE BAŞVURUSU

İDEAL CAMPUSA ÖĞRENCİ İZLENİMLERİ

ABD, EYALETLERİ VE ŞEHİRLERİ HAKKINDA HER ŞEY

İDEAL CAMPUSA ÖĞRENCİ REHBERİ

İDEAL CAMPUSA HAKKINDA HERŞEYBiz Sizi Arayalım

 ( * ) Zorunlu alanlar.-