MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Danışman Gözüyle CES Worthing Dil Okulu

Danışmanlarımızdan Gökçe Özer İngiltere’nin Worthing şehrinde bulunan Centre of English Studies (CES) dil okulu izlenimlerini anlatıyor...

 

CES Worthing şubesi itiraf etmeliyim ki İngiltere’de bulunan dil okulları arasında beni etkileyen okullardan biri olmuştur. CES Worthing şubesinden bahsetmeden önce kısaca Worthing şehri hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

 

Worthing, Londra’nın güneyinde bulunan ve Londra’ya trenle sadece 1,5 saat uzaklığında muhteşem bir sahil kasabası. Worthing’e diğer şehirlerden ulaşım genellikle trenle mümkün oluyor. Tren istasyonundan iner inmez karşılaştığınız manzara muhteşem. Geniş caddeler üzerinde eski İngiliz binalarıyla şehir sizi karşılıyor. Worthing’de bulunurken hem kasabanın sakin ve huzurlu yaşamının tadını çıkarıp hem de Londra’ya sadece 1,5 saat mesafede olmanın avantajlarını yaşayabilirsiniz. Worthing’in upuzun sahilinde yürüyüşler yapıp, sabah okula, öğleden sonra kent merkezinde bir yemek yiyip arkasından denize girmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Worthing, doğayı, sessizliği, huzuru bulabileceğiniz eşsiz bir yer.

 

Worthing CES şehir merkezinin tam ortasında, sahil ve alışveriş alanlarına sadece 10 dakika yürüme merkezinde olmakla birlikte, aydınlık sınıfları, büyük binası ve yemyeşil bahçesiyle öğrenciler için muhteşem bir eğitim fırsatı sunuyor. CES Worthing, CES okullarının İngiltere’ de bulunan 5 şubesinin en eskilerinden biri. Okul, genel İngilizce, yoğun İngilizce, IELTS hazırlık, Cambridge sınavı hazırlık, iş İngilizcesi ve öğretmenlere yönelik İngilizce kurslarını sunuyor. Okul binası içerisinde, sınıfların yanı sıra, kütüphane, öğrenci odası, bilgisayar odası gibi alanlar da mevcut. Okulda eğitim alan öğrencilere yönelik, hafta içi ve hafta sonu mevcut olmak üzere çeşitli sosyal aktiviteler de düzenleniyor. Sosyal aktivitelerin yanı sıra Londra, Winchester ve Portsmouth gibi şehirlere tam gün gezi turları da düzenleniyor.

 

CES Worthing şubesi Türk öğrencilere yönelik sunduğu promosyonlu fiyatlarla bu kaliteli eğitimi oldukça makul fiyatlara almanızı sağlıyor. Bundan da önemlisi Worthing şehir hayatı olarak İngiltere’deki pek çok şehre göre oldukça uygun fiyatlara sahip bir bölge. Örneğin yaz döneminde Brighton’da haftalık 185 £‘a kadar çıkan aile yanı konaklama fiyatları Worthing CES şubesi için sadece 138 £ oluyor. Bu da öğrencilerin konaklama ve aynı zamanda yeme içme ücretlerinde büyük bir indirim sağlıyor.

Okul her ne kadar orta büyüklükte bir okul olsa da, okuldaki yetkililer adeta öğrencilerle bir aile gibiler. Okuldaki yetkililerin çoğu öğrencilerle her zaman iletişim halinde ve öğrenciler kurslarını tamamladıktan sonra bile kendilerini hatırlıyorlar. Öğrencilerin çoğu kurslarını bitirdikten sonra okuldaki yetkililer ve öğretmenlerle iletişimlerini devam ettiriyorlar.


İSTER 0212.292.3904 NOLU NUMARADAN ARAYABİLİR, İSTERSENİZ info@idealsas.com ADRESİNE TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN DANIŞMANLARIMIZ SİZİ ARASIN!


Konaklama olarak CES Worthing’ in sunduğu tek konaklama türü aile yanı konaklama. Açıkçası Worthing gibi bir bölgede en uygun alternatif de bu çünkü erken ayarlandığı takdirde konaklamaların çoğu yürüme mesafesinde oluyor.

Daha da önemlisi konaklamalar tam pansiyon olarak sunuluyor yani öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aile ile yiyorlar ve öğlen yemekleri de yanlarına paket olarak veriliyor. Bunun dışında daha önce burada aile yanında kalan öğrencilerin çoğu aile yanı konaklama hayatlarından oldukça memnunlar. Aileler ufak bölgelerde yaşayan pek çok insanlar gibi oldukça sıcakkanlı ve ilgililer.

Worthing’ de eğitim almaya giden öğrencilerin bir diğer avantajları da, bu bölgeye oldukça yakın olan Gatwick havaalanını kullanabilmeleri. Heatrow havaalanına göre daha düşük fiyatlarla direk uçuş ile birlikte Gatwcik havaalanına gidip buradan direk Worthing’ e trenle gitmek oldukça uygun ve kolay.

Aynı zamanda Worthing, Brighton’a tren ile sadece 20 dakika mesafede bulunduğundan öğrenciler öğleden sonraki vakitlerini günü birlik Brighton’a giderek de değerlendirebiliyorlar.

Kısacası CES Worthing şubesi kısa ya da uzun süre dil eğitimi almayı düşünen, hem ufak bir şehirde yaşamanın avantajlarına sahip olup, hem de aynı zamanda büyük bir şehre yakın olmak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsat. CES Worthing Türk öğrencilere yönelik promosyonlu fiyatlarını 2015 sonuna kadar uygulayacak.

Gökçe ÖZER 

İDEALSAS YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANI

 

CES DİL OKULLARI HAKKINDA HER ŞEY

CES WORTHING DİL KURSU HAKKINDA HER ŞEY

İNGİLTERE ve ŞEHİRLERİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HERŞEYBiz Sizi Arayalım

 ( * ) Zorunlu alanlar.-